Здоровье

Сибірські вчені знайшли несподіване корисне властивість грибів лисичок

Сибірські вчені підтвердили ефективність грибів лисичок у боротьбі з опісторхозу і в перспективі планують створити на їх основі антигельмінтні препарати нового покоління. Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на Інститут цитології і генетики св РАН (ИЦиГ РАН).

В Інституті зазначили, що завдання створення нових лікарських препаратів... ( подробнее )

Як очистити кровоносну систему від нікотину?

Для того, щоб нікотин, смоли та інші токсини з сигарет потрапили в кров, необов'язково ставати курцем. Досить просто вдихнути дим або ж зайти в приміщення, де тільки що палили, як вже можна говорити про пасивному курінні.

Більшість курців не замислюються про наслідки, до яких може призвести їх згубна звичка. Але є і ті, хто хоче курити... ( подробнее )

"Швидка допомога" в Сімферополі недоступною для виклику через викраденого кабелю

У столиці Криму виявилося неможливим викликати "швидку допомогу" з-за злодіїв.

Як повідомив глава Центру катастроф Сергій Астанкин, диспетчерський центр залишився без зв'язку.

"Дзвінки з мобільних та стаціонарних телефонів на номер 103 не можуть бути прийняті. Невідомі вкрали телефонний кабель. Зараз проводяться слідчі... ( подробнее )

Навіть легкий стрес може призводити до хронічних захворювань, – результати дослідження

Ризики, пов'язані з сильним стресом, непогано вивчені, тепер же вчені з Саутгемптонського університету (Великобританія) з'ясували, що навіть низький рівень стресу може підвищувати ризик розвитку хронічних хвороб. Нове дослідження впливу стресу та соціально-економічного становища на розвиток хронічних захворювань було опубліковано в Journal of Psychosomatic... ( подробнее )

Вчені наблизилися до створення ефективного ліки проти застуди

Вчені з Imperial College London на крок наблизилися до створення ефективного ліки проти застуди: в процесі пошуку кошти від малярії вони знайшли унікальну молекулу, яка заважає вірусів захоплювати необхідний для реплікації (розмноження) і захисту від імунної системи людини білок.

Розробити ефективні ліки від грипу та застуди складно,... ( подробнее )

Штучний інтелект допоможе оцінити безпеку комбінацій ліків

Вчені з Stanford University розробили програму на основі штучного інтелекту, яка може прогнозувати побічні ефекти поєднання двох препаратів. Програму назвали Декагон (Decagon).

За словами розробників, за допомогою Декагону лікарям буде легше підібрати правильні комбінації ліків для лікування складних захворювань. Надалі фахівці планують... ( подробнее )

Які продукти особливо корисні для мозку?

З віком об'єм мозку зменшується приблизно на 5% за кожне десятиліття після 40 років. З-за цього страждають когнітивні функції людини. У ході нового дослідження співробітники Erasmus University Medical Center з'ясували, які продукти сприяють збереженню обсягу мозку.

У дослідженні, опублікованому в Nature Ecology & Evolution, взяли... ( подробнее )

Новий вірус грипу за два роки може вбити 900 млн осіб

Вчені з Центру охорони здоров'я Джона Хопкінса (США) розробили правдоподібний сценарій пандемії, викликаної вигаданим вірусом грипу Clade X, який своєю вірулентністю і патогенністю нагадує збудника атипової пневмонії. Виявилося, що приблизно через два роки після початку спалаху жертвами хвороби стануть 150 мільйонів чоловік, а при недостатніх зусиллях... ( подробнее )

Непитущі пропускають роботу не рідше алкоголіків

Непитущі пропускають роботу не рідше любителів випити. Можливо це пов'язано з хворобами, що виключають вживання алкоголю. А ось помірно питущі робітники, як виявилося, беруть відгули рідше всіх. Результати дослідження вчених з Фінського інституту професійного здоров'я були опубліковані в журналі Addiction.

Вчені зібрали дані про понад... ( подробнее )

Людський мозок пророкує появу болю

Канадські вчені з франкомовного публічного університету в Квебеку (Університет Лаваля) провели масштабне дослідження, результати якого вразили наукове співтовариство. Був поставлений експеримент, який допоміг більш детально дізнатися механізм реагування мозку на больові руху після травм. Виявилося, що людський мозок здатен передбачати, чи буде рух... ( подробнее )